Kullanıcı Sözleşmesi

KULLANICI SÖZLESMESI VE KURALLAR - YAYINLANMA TARIHI : 23.03.2010

Hedef E-mail Marketing

Firmamızdan Ürün Yada Hizmet Almak İsteyen Tüm Müşterilerimiz Firmamızın Prensipleri Gereği Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmeleri Gerekmektedir. Firmamızdan alacağınız ürün yada hizmetlerin geri iadesi bulunmamaktadır ve ayrıca e-mail gönderimlerinde tüm sorumluluk müşteriye aittir. Firmamız e-mail adresi satmamakla beraber tedarik etmemektedir. Her müşteri kendi gönderimlerinden sorumludur ve doğacak herhangi bir itilaf halinde Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz. Doruk Bilgi Teknolojileri yazılım firmasıdır ve sadece yazılım satışı yapmaktadır. Doruk Bilgi Teknolojileri tarafından sağlanan bir hizmettir. Doruk Bilgi Teknolojileri, e-bülten hazırlama, e-mail listesi yönetimi, web sitesinden üye toplama, online e-mail kampanyalarının yönetimi ve üyelere toplu e-mail gönderiminin yapılmasını sağlayan araçları içeren web tabanlı bir yazılımdır. Hizmet, alıcı tarafından istenmeyen (spam olarak da adlandırılan) e-mail ler göndermek için kullanılamaz. İstenmeyen e-mail ler ilgili detaylı bilgi Anti-Spam Politikamız sayfasında verilmiştir. Bu koşulları kabul ederek Anti-Spam Kuralları'nı da kabul etmiş sayılırsınız. Aşağıda bu Hizmet'in kullanım koşulları ve şartları belirtilmiştir. Doruk Bilgi Teknolojileri'inden Ürün ve/veya Hizmet Almış Kişi Yada Kurumlar kullanım koşullarını ve şartlarını kabul etmiş sayılırlar.


1. Hizmet Kapsamı ve Teknik Destek

1.1. Bu sözleşmenin konusu olan Hizmet kapsamı ve içeriği, Doruk Bilgi Teknolojileri tarafından değiştirilebilir ya da yeniden düzenlenebilir. Bu değişiklikler Doruk Bilgi Teknolojileri tarafından web sitesinde yayınlanır ve/veya Hizmeti kullanan müşterilere e-mail yolu ile bildirilebilir. Yapılan değişiklik ve/veya düzeltmeler web sitesinde yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girer.
1.2. Bu hizmeti 18 yaşından küçükler kullanamaz. Eğer bu kısıtlama içerisinde iseniz lütfen bu Hizmeti kullanmayınız.
1.3. Hizmet kapsamında, web sitelerinden sistem içerisinde bulunan veri tabanına üye kaydının yapılmasını sağlayan üyelik formları, üyelere ve müşterilere gönderilecek e-mail lerin hazırlanmasını, hazırlanan e-mail lerin (e-bülten lerin) üyelere toplu e-mail olarak gönderilmesini sağlayacak araçlar ve gönderilerin başarısının (okunma, tıklama, geri dönüşler gibi) ölçülebilmesine elveren raporlama modülleri bulunur.
1.4. Hizmet kullanılarak gönderilen tüm e-mail ler Doruk Bilgi Teknolojileri sistemi tarafından takip edilmektedir. Aynı şekilde toplam gönderim sayıları ve gönderilerin e-mail lerin boyutları da yine Doruk Bilgi Teknolojileri tarafından gözlenmektedir. Gönderilen e-mail lerin birim boyutu 100kb'ı geçemez. 100kb ve üzeri e-mail boyutlarına Doruk Bilgi Teknolojileri içerisinde izin verilmemektedir.
1.5. Doruk Bilgi Teknolojileri, Hizmet'in fiyatlarında istendiği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir. Hizmet kullanımı süresince Doruk Bilgi Teknolojileri'e ödenen hizmet bedelleri, hizmet Anti-Spam Kuralları dışındaki herhangi bir nedenden ötürü durdurmadıkça geri ödenmez. Ödemeler geçerli bir kredi kartı ya da banka havalesi ile yapılabilir. Bu sözleşmeyi kabul ederek Doruk Bilgi Teknolojileri'ne kayıt olurken belirteceğiniz kredi kartınızdan hizmet bedelini tahsil etmesini kabul etmiş sayılırsınız. Ödemeler Türk lirası (TL) ve Dolar ($) cinsinden yapılabilir. Ödemenin, hizmet süresi bitiminde kredi kartınızdan otomatik olarak tahsil edilmesini tercih etmeniz durumunda, Doruk Bilgi Teknolojileri hizmetinizin bitiş tarihinde ödemenizi belirttiğiniz kredi kartından sanal pos yolu ile tahsil edecektir. Kredi kartınızdan hizmet bedelinin tahsili sırasında oluşacak hatalar e-mail yolu ile bildirilir. Ödemenin alınamamasından ötürü kaynaklanan hesap kapanmaları ve hizmet aksaklıklarının takibinden ve bu nedenle yaşanacak kayıplardan Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz. Ödeme hatalarına karşı ödeme takibini yapmak müşterinin yükümlülüğüdür.
1.6. Ödeme gecikmesi nedeniyle bir hesabın kapanması sonrasında bu hesabın yeniden açılması için Doruk Bilgi Teknolojileri hesap açma ücreti talep eder.
1.7. Ücretsiz demo hesapları sadece bir ay geçerli olup süresinin uzatılması istendiği taktirde ödeme yapılarak ücretsiz demo hesapları, ücretli hesaplara dönüştürülebilir. Ücretsiz hesaptan ücretli hesaba geçişte ya da yeni bir ücretli hesap açılışında Doruk Bilgi Teknolojileri'ne sağlanan bilgilerin doğru, yasal ve geçerli bilgiler olması gerekmektedir. Bu bilgilerinin doğruluğunu sağlamak ve değişikliklerin bildirilmesi müşterinin yükümlülükleri arasındadır. Bu bilgilerin hatalı olması durumunda kaynaklanacak zarardan Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz.
1.8. Adınıza açılmış hesapların kullanıcı adı şifrelerini ve hesabınıza bağlı alt müşterilerin yine aynı bilgileri ile Hizmet içerisinde kullandığınız verilerin güvenliğini sağlamak tamamen müşterinin sorumluluğudur. Bu bilgilerin kaybından dolayı yaşanacak zararlarda Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz.
1.9. Doruk Bilgi Teknolojileri ile gönderilen HTML içeriklerin her alıcıda aynı şekilde görüntülenmesi, internet üzerinden e-mail gösteren yazılımların hepsinin aynı olmaması ve aynı standartları kullanmaması nedeni ile garanti edilmez. Doruk Bilgi Teknolojileri kullanılarak gönderilen e-mail ler tamamen e-mail standartlarına uygun olarak gönderilir. E-mail leriniz çoğu e-mail ortamında istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için W3C standartlarına uymanız tavsiye edilir, fakat hepsinde aynı sonucu elde edeceğiniz garantisi verilemez.

2. Kısıtlamalar ve Yükümlülükler

2.1. Bu sözleşme sadece Hizmetin online kullanımı için düzenlenmiştir. Bu sözleşme ile yazılımın doğrudan lisansı verilmez. Doğrudan ya da dolaylı olarak, tersine mühendislik yaparak, yazılım kodlarını, algoritmalarını, çalışma prensibini, kaynak kodlarını, kullanılan fikirleri kullanmayacağınızı, dökümantasyon ya da yardım içeriğindeki bilgileri kopyalayarak, değiştirerek, marka bilgilerini kaldırıp kendi bilgilerinizi yazarak ya da farklı dillere tercüme ederek fikir ve sanat eserleri kanununa aykırı herhangi bir yasal olmayan işlem yapmayacağınızı bu sözleşmeyi kabul ederek taahhüt edersiniz. Aksi durumlarda, Doruk Bilgi Teknolojileri yasal takip başlatma hakkına sahiptir.
2.2. Bu sözleşme ile Doruk Bilgi Teknolojileri, Doruk Bilgi Teknolojileri firma ismi, logolar ve sloganların Doruk Bilgi Teknolojileri'e ait olduğunu onaylar ve kabul edersiniz. Logolar, sloganlar ve içeriğin kullanım hakkı Doruk Bilgi Teknolojileri'ne aittir.
2.3. Hizmetin kullanımı, uygulanması ya da verilen hizmetler nedeniyle oluşabilecek sonuçlardan ve/veya bu hizmete dayanılarak alınan kararlardan, yapılan işlerden doğrudan veya dolaylı oluşabilecek maddi, manevi, hukuki ve mali sonuçlardan, bu nedenle oluşabilecek kazanç ve kayıplardan Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz. Doruk Bilgi Teknolojileri'nin mali sorumluluğu Müşteri'nin ödemiş olduğu servis ve ya aylık hizmet bedeli ile sınırlıdır.
2.4. Doruk Bilgi Teknolojileri, ne şekilde olursa olsun yazılımın veya dokümantasyonun kullanılmasından ya da kullanılamamasından kaynaklanan veri kaybı veya bozulması, kâr kaybı, ikame masrafları ya da diğer özel, doğrudan veya dolaylı zarar ziyan da dahil her türlü kayıp veya zarar ziyandan hiçbir durumda sorumlu değildir. Sınırlandırma, bu tür kayıp ya da zarar ziyan olasılığının mevcut olduğunun Doruk Bilgi Teknolojileri'ne bildirilmiş olması halinde dahi geçerlidir.
2.5. Yasal olmayan ürün ve hizmetlerin sunulması (uyuşturucu alımı ve satımı, kanunsuz kumar, izinsiz kampanya ve çekiliş ile yarışmaların duyuruları, genel ahlak kurallarına aykırı içerik, bölücü, ırkçı veya toplumun huzurunu, bütünlüğünü tehdit ve rencide edici içerik vb. kanunlarla suç olarak belirlenmiş faaliyetlerin gösterilmesi) amacıyla bu Hizmetten yararlanamaz.
2.6. Müşteri, şahıslar ve kuruluşlar hakkında uydurma haber, yazılı iftira, onur kırıcı hakaret içeren yazılar, görsel ya da sesli materyalleri (video, resim vb.) internet ortamında yaymak gibi haksız bir eylem amacıyla, şahısların kişisel ve manevi bütünlüğü zedeleyici, tehdit edici mesajlar yayınlamak, göndermek amacıyla ve/veya şahıslara ait kişisel ve özel bilgileri; o kişinin izni olmadan bu Hizmet aracılığıyla duyuramaz. Bu gibi davranışların tespiti halinde karşılaşılabilecek hukuki işlemlere karşı Müşteri sorumludur.
2.7. Müşteri hizmeti kullandığı süre içerisinde SPAM adı verilen ve kişilerin e-mail adreslerine izinsiz mesaj gönderimi tanımına uygun gönderilerini Doruk Bilgi Teknolojileri sunucuları üzerinden yapması durumunda Müşteri sorumlu tutulacaktır. Bu gönderilerden doğabilecek tüm zararları karşılamayı Müşteri peşinen kabul eder. Doruk Bilgi Teknolojileri doğabilecek tüm maddi ve manevi tazminat haklarını Müşteri kullanıcısına karşı saklı tutar. SPAM e-mail gönderimi ile ilgili daha detaylı bilgiye Anti-Spam Politikamız sayfasından ulaşabilirsiniz. Dünya üzerindeki İnternet Servis Sağlayıcılarından ya da Müşteri listesinde bulunan herhangi bir e-mail sahibinden Müşteri'nin e-mail sahibine kendi izini olmadan e-mail gönderdiğinin, gönderilen e-mail ile kanıtlaması durumunda, Doruk Bilgi Teknolojileri Müşteri'nin ödemesini yapmış olduğu hizmeti hiçbir uyarı yapmadan durdurma hakkını saklı tutar. Doruk Bilgi Teknolojileri kullanılarak SPAM yapılması nedeni ile hizmet durdurulması ile ilgili hiçbir geri ödeme yapılmaz.
2.8. Hizmet kullanımı için Doruk Bilgi TeknolojileriM'ne sağladığınız kişisel bilgiler sadece size ulaşmak, teknik destek verebilmek ve hizmet kullanım alışkanlıklarını inceleyerek hizmetin iyileştirilmesi amacı ile kullanılabilir. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılamaz. Kişisel bilgilerin gizliliği ile ilgili detaylı bilgi Gizlilik Bildirimi sayfasında tanımlanmıştır. Bu sözleşme Gizlilik Bildiriminde belirtilen koşulları da kapsar.
2.9. Hizmet kullanırken sağladığınız müşterilerinize ait listeler, kişisel bilgiler, e-mail adresleri Doruk Bilgi Teknolojileri tarafından satılamaz ya da farklı bir biçimde kullanılamaz.

3. Hizmetin İptali

3.1. Bu sözleşmeyi info@Dorukbt.com adresine e-mail atarak ya da Doruk Bilgi Teknolojileri - Paşabayır Mah Yeni Sok. No:1/A Balıkesir - Bandırma, Türkiye adresine yazılı olarak bildirmek koşulu ile, istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Hizmetinizi durdurmak için göndereceğiniz e-mail ya da posta içerisinde isim, soyisim ve Doruk Bilgi Teknolojileri kullanıcı adınızı yazmanız gerekmektedir. Hizmetinizi, hizmet bitiş tarihinden önce iptal etmeniz durumunda kalan süre için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
3.2. Doruk Bilgi Teknolojileri hizmetini istediği anda bilgi vermeden durdurma hakkını saklı tutar. Doruk Bilgi Teknolojileri'in, Hizmetin durdurulması ile ilgili üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Anti-spam Politikasında belirtilen herhangi bir nedenden ötürü yada alınan şikayetler doğrultusunda hizmetin durdurulması durumunda hiçbir geri ödeme yapılmaz.
3.3. Sözleşmenin iptali ve hizmetin durdurulmasından 30 gün sonra, hizmet içerisinde kullandığınız üye listeleri, gönderi raporları ve diğer tüm özel bilgiler silinir. Hizmetin durdurulmasından sonra yaşanacak veri kaybından Doruk Bilgi Teknolojileri sorumlu tutulamaz.
3.4. Doruk Bilgi Teknolojileri hesabınızı 90 günden daha uzun bir süre boyunca kullanmamanız durumunda hesabınız otomatik olarak pasif hale getirilir. PASİF HESAPLAR 30 GÜN İÇERİSİNDE AKTİF HALE GETİRİLMELİDİR. BU SÜRE İÇERİSİNDE AKTİF EDİLMEYEN HESAPLAR VE BU HESAPLARA BAĞLI BİLGİLER Doruk Bilgi Teknolojileri VERİTABANINDAN TAMAMEN SİLİNİR.

4. Garanti Koşulları

Doruk Bilgi Teknolojileri HİZMETİNİN GEREK İNTERNET GEREK SUNUCULARDA OLUŞABİLECEK TEKNİK AKSAKLIKLARDAN ÖTÜRÜ GEÇİCİ OLARAK DURMAMASINI GARANTİ ETMEZ. BU NEDENDEN ÖTÜRÜ HİZMETİN KESİNTİSİZ ÇALIŞIRLIĞI GARANTİSİ VERİLMEMEKTEDİR. PROGRAMI KULLANIRKEN YAPACAĞINIZ HATALI SİLME YA DA DİĞER İSTENMEYEN İŞLEMLERDEN ÖTÜRÜ DOĞABİLECEK VERİ KAYIPLARINDA veya SUNUCULARDAN KAYNAKLANAN DONANIM ARIZALARINDAN DOĞABİLECEK VERİ KAYIPLARDAN Doruk Bilgi Teknolojileri SORUMLU TUTULAMAZ.

5. Sistem Gereksinimleri

Doruk Bilgi Teknolojileri hizmetini kullanabilmek için, Internet Explorer 5 ve üzeri bir tarayıcıya sahip yada Mozilla Firefox bir Windows PC ve kesintisiz internet bağlantısı gerekmektedir. Unix ya da Macintosh işletim sistemlerinde ya da Firefox, Safari gibi tarayıcılarda kısıtlı olarak çalışabilir fakat Windows dışı işletim sistemlerinde ve/veya Internet Explorer'dan farklı tarayıcılarda (Google Chrome vb.) çalışacağı garanti edilmez.

6. E-mail Gönderiminde Uyulması Gereken Kurallar

Tüm Doruk Bilgi Teknolojileri kullanıcıları, hizmeti kullanarak e-mail gönderirken CAN-SPAM yasasına ve Doruk Bilgi Teknolojileri Anti-Spam Kuralları'na uymak zorundadırlar. Buna bağlı olarak e-mail gönderiminde aşağıdaki kurallar göz önünde bulundurulmalıdır:
Gönderilen her e-mail içerisinde tek tıklama ile alıcının listeden ayrılabileceği listeden ayrılma linki (one-click unsubscribe link) bulunmalıdır. Bu link Doruk Bilgi Teknolojileri servisi tarafından otomatik olarak giden her e-mailin altına eklenir. Bu linki kaldırmaya çalışmak ya da kaldırılmasını talep etmeye izin verilmez. Gönderilen tüm e-mail lerin altında gönderenin internet adresi dışında iletişim bilgileri ve fiziksel posta adresi (firma ismi, adres, telefon, faks) bulunmalıdır. Gönderilen tüm e-mail lerde alıcının gönderilen e-mail i neden aldığına dair açıklayıcı bilgi bulunmalıdır. "Bu mesajı www.xyz.com adresindeki e-bülten üyeliğiniz nedeni ile almaktasınız." gibi.

7. İzinli E-mail Listesi Oluşturma

7.1. Doruk Bilgi Teknolojileri içerisinde kullanacağınız, dışarıdan ithal edeceğiniz (import) tüm e-mail adreslerinin sizden e-mail alma konusunda izinlerinin olduğunu kabul edersiniz. Bu nedenlerden ötürü satın alınmış e-mail listelerine Doruk Bilgi Teknolojileri ile e-mail gönderdiğinizde Doruk Bilgi Teknolojileri Sorumluluk kabul etmez.
7.2. Bu Hizmeti kullanarak email listelerine, haber gruplarına, forumlara, tuzak e-mail adreslerine ve/veya dağıtım listelerine e-mail gönderilemez. Bu tarz adreslere e-mail gönderilmeye çalışılması durumunda hizmetiniz geri ödeme yapılmaksızın durdurulur.
7.3. Hizmet kullanılarak gönderilen e-mail ler içerisindeki listeden ayrılma linki kullanılmadan gelen (posta, telefon, faks e-mail vb) listeden ayrılma taleplerinin en fazla on gün içerisinde işleme koyulması ve Doruk Bilgi Teknolojileri içerisindeki listeden çıkarılması tamamen Müşteri'nin sorumluluğudur.
7.4. Doruk Bilgi Teknolojileri üzerinden gönderdiğiniz e-mail ler spam şikayetleri doğurabilir. Gönderilerinizin şikayet oranlarının düşük olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdur. Doruk Bilgi Teknolojileri, çeşitli internet servis sağlayıcılarından aldığı geri bildirimler doğrultusunda şikayet oranlarını inceler. Şikayet oranlarının belirli normalden yüksek olması durumunda Doruk Bilgi Teknolojileri, hizmetinizi uyarı yapmadan durdurma hakkını saklı tutar ve hizmetin iptali durumunda geri ödeme yapılmaz.
7.5. Doruk Bilgi Teknolojileri üzerinden gönderilen toplu mail lerde geçersiz adreslere gönderimlerde oluşabilecek her türlü aksaklık ve yavaşlama ile ilgili sorunlarda kullanıcı sorumludur. Bu konuda Doruk Bilgi Teknolojileri destek vermemektedir.
7.6. Doruk Bilgi Teknolojileri sunucularından gönderilen e-mail lerde oluşabilecek sunucu sorunları, IP bloke, Sunucu black list gibi sorunlarda hiç bir uyarı vermeksizin hesabınızı kapatmayı gizli tutar. Hesap iptalinde hiç bir nedenle geri ödeme yapılmaz
7.7. Anti-Spam Kuralları'nda ve yukarıda belirtilen izin şartlarının dışına çıkılması durumunda geri ödeme yapılmaksızın hizmetiniz kapatılır.
7.8. Alınan ürünler dijital ortamda kopyalanabilir formatta olduğundan dolayı kesinlikle ürün iadesi yada ücret iadesi yapılamaz.
7.9. Spam kriterlerine uygun eposta gönderilmediği taktirde ücret iadesi yapılmaksızın sunucunuz kapatılır. Gönderim içeriklerinizde mutlaka ve mutlaka yasal metin, abonelik iptali, üyelikten ayrıl gibi seçeneklerin olması gerekmektedir. T.C. Yasalarına aykırı içerik olmamalı, kumar, bahis, pornografik içerik, cinsel içerik gibi konular kesinlikle yasaktır. Gönderilerinizde firmanıza ait iletişim bilgileri ve hakkınızda metni gibi bir bilgi bölümü yeralmalıdır. diğer kriterler sunucu hizmeti alımı sonrası eposta ile tarafınıza gönderilecektir.


Hedef E-mail Marketing